top of page
  • Zdjęcie autoraAdam

Adam rozpoczyna działalność platformy malarskiej na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii

Żmudne poszukiwania profesjonalnego malarza należą już do przeszłości dzięki platformie Adam. Po Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech odnosząca sukcesy platforma zmierza na Zachód. Adam jest już dostępny w Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie ma za sobą udany start konkurując z największymi globalnymi platformami.


zespół malarzadam.pl

Na początku roku założyciele platformy Adam - Jakub Dvořák i Roman Sysel opuścili wyższe stanowiska kierownicze w odnoszącej sukcesy globalnej platformie Bolt z wizją poprawy funkcjonowania rzemiosła, a dokładniej usług malowania. Po tysiącach pomyślnie zrealizowanych prac rozpoczynają ekspansję na zachód, chcąc odnieść sukces w Wielkiej Brytanii i Irlandii, które postrzegają jako kolejny krok do potwierdzenia swojego biznesplanu.


"Nawet w tych zachodnich krajach widzimy słabo funkcjonujący rynek i tym samym duży potencjał do poprawy rynku usług rzemieślniczych. Malarze nie cieszą się dobrą opinią, trzeba na nich długo czekać, ich ceny są wysokie i trudno się wśród nich zorientować. Taka sama sytuacja miała miejsce wcześniej w Polsce, gdzie ciągle pracujemy nad jej poprawą w celu klientów i malarzy. Po pilotażowej akcji zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Irlandii widzimy, że nasze oczekiwania się spełniają. Zainteresowanie naszą platformą jest bardzo duże, a tygodniowo dzięki nam realizowane są dziesiątki zamówień. W Irlandii zanotowaliśmy nasz najlepszy start w historii” - mówi współzałożyciel Roman Sysel.


W Wielkiej Brytanii Adam będzie dostępny w dwóch największych miastach - Londynie i Birmingham. W Irlandii firma rozpoczyna działalność w Dublinie i Cork. Podobnie jak w Polsce, platforma oferuje możliwość zamówienia za pomocą kilku kliknięć certyfikowanego malarza, który przyjedzie pomalować mieszkanie, dom lub biuro zgodnie z preferencjami czasowymi klienta. Główną zaletą Adama jest oferowanie klientom przejrzystości cen poprzez prosty formularz na stronie internetowej oraz dostępność wysokiej jakości fachowca w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.


"Dzięki świetnemu zespołowi udaje nam się szybko rosnąć na obecnych rynkach i jednocześnie rozszerzać nasze portfolio na nowe kraje. Cieszę się, że Adam miał udany start nawet w konkurencji z globalnymi dużymi platformami, które mają znacznie większe zespoły i kapitał. Jestem bardzo zadowolony z naszych wyników. Są one dla nas motywacją do dalszej pracy. Widzimy wyraźnie, że ze świetnym produktem możemy przebić się zarówno w naszym regionie, jak i teraz w Wielkiej Brytanii i Irlandii - komentuje ekspansję współzałożyciel Jakub Dvořák.


Platforma przynosi zyski i jest rentowna w większości krajów, co jest nietypowe dla startupów na tym etapie. Założyciele wierzą, że znaleźli udany model biznesowy, który chcieliby dalej skalować i szybko rozwijać w innych krajach europejskich. Dodatkowy kapitał powinien im w tym również pomóc. Dlatego obecnie poszukują inwestorów, którzy wsparliby ich w realizacji tego celu.


0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page