top of page

Jak przemalować ciemną ścianę na jasną?

Z czasem nasze upodobania odnośnie do kolorów, zmieniają się. Mimo, że jeszcze 3 lata temu myśleliśmy, że kolor ciemnozielony to idealne rozwiązanie sprawdzające się zarówno w kuchni, jak i w salonie. Tak, po pewnym czasie zdajemy sobie sprawę, że potrzebujemy czegoś jaśniejszego, co doda naszej przestrzeni więcej blasku i optycznie ją powiększy. Co w takim przypadku należy zrobić i jak się do tego przygotować, by efekt był taki, jak sobie założyliśmy? Poznaj praktyczne wskazówki, jak przemalować ścianę z ciemnej na jasną oraz jak się przygotować do malowania.


paleta kolorów

Oceń sytuację


Zanim weźmiesz wałek do ręki, obejrzyj ścianę i oceń sytuację. Jeśli już od dawna nie malowałaś ścian i na pierwszy rzut widać, że są one zakurzone - warto w takim przypadku zacząć od ich umycia. Do czynności tej nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu - wystarczy dobry detergent, który używasz do mycia naczyń / możesz także zastosować mydło malarskie (cena takiego produktu wynosi około 10 zł). Konieczna jest również gąbka.


Ciężki stan ścian


W przypadku gdy kondycja ściany nie należy do najlepszej, a farba się łuszczy, czy odpada - należy zeskrobać warstwę ciemnej farby. Zadanie to jest często czasochłonne i wymaga dokładności. Ponieważ od tego, jak mocno się przyłożymy, będzie zależeć finalny efekt. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalisty. Malarzadam.pl sprawdzi się tutaj idealnie, na platformie znajdziesz wykwalifikowanych malarzy, którzy wykonają dla Ciebie usługę malowania na najwyższym poziomie w przystępnej cenie.


zniszczona ściana

Gruntowanie i szpachlowanie


Jeśli ściana jest już przygotowana, warto rozważyć gruntowanie. Dzięki temu kolejne warstwy farby będą miały znacznie większą przyczepność. Gruntowanie także wyrówna i ujednolici podłoże, które ma zostać pomalowane. Jeśli jednak, na ścianie występują uszkodzenia, konieczne będzie ich zaszpachlowanie. Jeśli chodzi o szpachlowanie, nie jest to czynność należąca do tych najtrudniejszych, ale jeśli nie jesteś osobą, którą cechuje dokładność, precyzja i skrupulatność - rozważ wynajęcie fachowca. Jest to zajęcie czasochłonne i warto przed rozpoczęciem szpachlowania, zaopatrzyć się w dobrej jakości gładź szpachlową, papier ścierny, jeśli nie posiadasz szlifierki, oraz pacę ze stali nierdzewnej do nakładania produktu.


Wałek do ręki


Jeśli wcześniejsze kroki są już za tobą, czas przejść do rzeczy i rozpocząć malowanie. Tutaj warto rozważyć różne argumenty odpowiadające za wybraniem lepszej jakości farby. Pomoże to nam uniknąć zacieków, a także skróci czas pracy. Jeśli nawet zdecydujemy się na droższą farbę, nie oznacza to, że jedna warstwa będzie wystarczająca. Głębokie, ciemne ściany, będą mogły potrzebować dwukrotnego, a czasem trzykrotnego malowania.


wałek do malowania

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom do Twojego domu ponownie zagości światłość i będziesz mogła cieszyć się z nowego wyglądu swojego mieszkania. Jeśli jednak zdecydujesz się, że zadanie to Cię przerasta, lub wolisz zaoszczędzić swój czas i spodziewać się efektu na najwyższym poziomie, polecamy usługi prawdziwych fachowców. Do tego koszt takiej usługi możesz sprawdzić w kalkulatorze online.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page