top of page

Najmodniejsze dodatki do wnętrz w roku 2023

Rok 2023 przyniesie wiele ciekawych trendów dotyczących dodatków do wnętrz. Wśród najmodniejszych będą te, które połączą funkcjonalność z estetyką oraz będą wykonane z naturalnych materiałów. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat aranżacji wnętrz, zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem. A jeśli chcesz dowiedzieć się jakie również jakie kolory i dodatki są najmodniejsze w tym roku, sprawdź nasz kolejny artykuł.


Rośliny


Rośliny będą jednym z najważniejszych trendów w aranżacji wnętrz w roku 2023. Coraz więcej osób dostrzega ich zalety, zarówno estetyczne, jak i zdrowotne. Rośliny bowiem nie tylko pięknie się prezentują, ale również pozytywnie wpływają na samopoczucie oraz oczyszczają powietrze.

W modzie będą rośliny o różnych kształtach i rozmiarach. Wśród najmodniejszych gatunków będą fikusy, monstery oraz kaktusy. Fikusy swoim pnącym się pokrojem i ciemnozielonymi liśćmi pięknie uzupełnią nowoczesne wnętrza, natomiast monstery zdobiące swoimi pięknymi, okazałymi liśćmi staną się ozdobą każdego pomieszczenia. Kaktusy z kolei to idealna propozycja dla osób, które chcą mieć rośliny, ale nie mają zbyt dużo czasu na ich pielęgnację.

Rośliny będą również świetnie współgrać z innymi trendami, takimi jak minimalizm czy powrót do natury. W połączeniu z prostymi, geometrycznymi kształtami i jasnymi, pastelowymi kolorami, stworzą harmonijną i przyjazną dla oka aranżację.


rośliny w mieszkaniu

Minimalistyczne dodatki


Minimalizm to jeden z najważniejszych trendów w aranżacji wnętrz w roku 2023. Charakteryzuje się on prostymi, geometrycznymi kształtami oraz jasnymi, pastelowymi kolorami. W takiej aranżacji liczy się przede wszystkim funkcjonalność i estetyka, dlatego też minimalizm staje się coraz bardziej popularny w wystroju wnętrz.


W modzie będą dodatki takie jak donice, lampiony czy obrazy, które będą wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, bambus czy kamień. Będą one pięknie kontrastować z jasnymi ścianami i dodawać przytulności oraz ciepła do pomieszczeń.


jasny salon

Minimalizm oznacza także redukcję ilości przedmiotów w pomieszczeniu. W takim wnętrzu ważne jest, aby każdy element był funkcjonalny i miał swoje miejsce. Dodatki, takie jak składane stoliki czy rozkładane fotele, będą idealnie pasować do tego stylu.

Oświetlenie również odgrywa ważną rolę w minimalizmie. Lampy o prostych, geometrycznych kształtach będą idealnie pasować do takiej aranżacji. Lampy wiszące czy stojące z czystymi liniami będą pięknie prezentować się w minimalistycznym wnętrzu i pozwoli na indywidualne doświetlenie pomieszczenia


Przytulne ale i nowoczesne


Coraz więcej osób będzie także chciało stworzyć przytulne i ciepłe wnętrza. Dlatego też w modzie będą dodatki takie jak pledy, koce czy poduszki wykonane z naturalnych tkanin, takich jak wełna czy bawełna. Zapraszamy Cie do naszego artykułu, gdzie znajdziesz więcej porad jak sprawić by Twoje wnętrze było bardzie przytulne.


fotel z kocem

Nie zabraknie również dodatków, które będą pełnić funkcję użytkową. W modzie będą m.in. designerskie lampy, które pozwolą na indywidualne doświetlenie pomieszczeń oraz meble, które będą miały wiele zastosowań, np. składane biurko czy rozkładany fotel.


Podsumowanie


Podsumowując, rok 2023 przyniesie wiele ciekawych trendów dotyczących dodatków do wnętrz. W modzie będą te, które połączą funkcjonalność z estetyką oraz będą wykonane z naturalnych materiałów. Powrót do natury będzie jednym z najważniejszych trendów, dlatego w aranżacjach wnętrz pojawią się rośliny. Gdy zdecydujesz się na większe zmiany w Twojej przestrzeni, polecamy usługi prawdziwych fachowców.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page