top of page

Najmodniejsze style wnętrz w 2023 roku

Jeśli jesteś na etapie planowania odświeżenia swojego wnętrza lub urządzania nowego mieszkania, powinieneś wiedzieć, jakie trendy będą królować w 2023 roku. W trendach zauważalny będzie powrót do natury i prostoty. Projektanci proponują wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, len czy bawełna, co pozwala na stworzenie ciepłego i przytulnego klimatu. Również kolorystyka będzie odpowiadała temu trendowi, zdominują ją beże, szarości i odcienie zieleni. W 2023 roku nie będzie miejsca dla przesadnej ilości dekoracji, za to pojawi się skupienie na funkcjonalności i ergonomii. Obejrzyj kilka przykładowych realizacji, wpasowujących się w obecne trendy. Dowiedz się także jakie dodatki oraz kolory będą królować w bieżącym roku.


Natura


Ten styl opiera się na wykorzystaniu naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, len czy bawełna. Celem jest stworzenie przytulnego i ciepłego klimatu, który przypomina o bliskości natury. W tym stylu dominują jasne, naturalne kolory oraz subtelne wzory imitujące np. drewno czy kamień. Meble w stylu naturalnej elegancji są często ręcznie robione, co nadaje im unikatowego charakteru. Na stronie projektantów wnętrz z łatwością można dostrzec mnogość wykonanych realizacji wpisujących się w trendy związane z naturą.


modern natura

Minimalizm


Minimalizm to styl, który skupia się na funkcjonalności i jakości. Celem tego stylu jest ograniczenie ilości przedmiotów w pomieszczeniu do absolutnego minimum, co pozwala na skupienie się na jakości i funkcjonalności. W minimalizmie królują jasne, stonowane kolory, proste i oszczędne formy mebli oraz brak nadmiernej ilości dekoracji. Dzięki temu pomieszczenie staje się przestronne, estetyczne i sprzyja odprężeniu i relaksowi.


salon z aneksem

Loft

Styl loftowy, czyli industrialny, będzie nadal cieszyć się dużą popularnością w 2023 roku. Charakteryzuje się on surowymi, a zarazem eleganckimi wnętrzami, w których dominują cegła, beton i stal. W takim wnętrzu często znajdują się elementy z recyklingu, takie jak stara maszyna lub skrzynia po owocach. Loft to idealny styl dla osób ceniących sobie oryginalność i niebanalne rozwiązania.


styl loftowy

Nietypowe rozwiązania


Nowoczesne technologie coraz częściej pojawiają się w aranżacji wnętrz, dzięki czemu stają się one bardziej inteligentne i funkcjonalne. Oto kilka przykładów nowoczesnych rozwiązań, które będą modne w 2023 roku:

  1. Inteligentne oświetlenie - dzięki inteligentnym żarówkom i sterownikom możliwe jest precyzyjne dostosowanie natężenia i barwy światła do potrzeb użytkownika. Inteligentne oświetlenie pozwala na łatwiejsze i wygodniejsze zarządzanie oświetleniem w całym domu lub mieszkaniu.

  2. Automatyzacja - coraz więcej urządzeń domowych, takich jak rolety, kurtyny czy klimatyzacja, może być zintegrowanych z systemem automatyzacji. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad tymi urządzeniami z poziomu jednego panelu lub za pomocą aplikacji na smartfonie.

  3. Technologie bezprzewodowe - coraz częściej pojawiają się rozwiązania pozwalające na bezprzewodowe sterowanie urządzeniami domowymi. Dzięki temu użytkownik może zarządzać oświetleniem, ogrzewaniem czy roletami bez konieczności korzystania z przycisków czy pilotów.

  4. Inteligentne systemy bezpieczeństwa - coraz częściej pojawiają się inteligentne systemy bezpieczeństwa, które pozwalają na automatyczne wykrywanie i reagowanie na różne zagrożenia. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad bezpieczeństwem swojego domu lub mieszkania.

  5. Systemy inteligentnego monitorowania - pojawiają się rozwiązania pozwalające na monitorowanie wnętrza za pomocą kamer i sensów, które pozwalają na monitorowanie temperatury, wilgotności,

Modern


Styl modernistyczny, charakteryzujący się prostotą, funkcjonalnością i minimalistycznym wystrojem, będzie nadal cieszyć się dużą popularnością w 2023 roku. Wnętrza urządzone w stylu modernistycznym cechują się jasnymi kolorami, prostymi formami oraz brakiem nadmiernej dekoracji. Meble w stylu modernistycznym często cechują się geometrycznymi kształtami i są wykonane z nowoczesnych materiałów. Ten styl jest idealny dla osób, które cenią sobie prostotę i elegancję.


biuro w stylu modern

Podsumowując, 2023 rok przyniesie wiele nowych trendów w aranżacji wnętrz, dzięki czemu każdy będzie miał możliwość stworzenia wyjątkowego i niepowtarzalnego wnętrza. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że każde wnętrze powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb i gustów jego użytkownika. Jedną w firm realizujących zlecenia dopasowane do Klientów jest Mussi Concept Studio - warto obejrzeć ich realizację, a może zdecydujesz się na usługi projektanta wnętrz, który pomoże w realizacji marzeń i oczekiwań. Dla wszystkich dodatków, wspaniałym tłem będą kolorowe ściany - jeśli zależy Ci na profesjonalnej usłudze malowania, sprawdź ceny w kalkulatorze online i zamów fachowca w kilka sekund.


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page