top of page

Najmodniejszy kolor roku 2023

Rok 2023 będzie stał pod znakiem powrotu do natury. Jeśli chcesz zobaczyć, w jakich kolorach pomalować ściany w swoim mieszkaniu, by współgrały one z nadchodzącymi trendami, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat, możesz także sprawdzić jakie dodatki i style wnętrz będą królować w bieżącym roku.


Spokój ducha


Mieszkanie czy dom stanowi swoistą bezpieczną przestrzeń, w której chcemy spędzać czas na tym, co lubimy, a także odpoczywać na przykład po ciężkim dniu w pracy. Trendy obowiązujące w nadchodzącym roku, szczególnie mocno zwrócą się ku potrzebie odpoczynku oraz bliskości z naturą. Najmodniejsze barwy 2023 roku pozwolą nam na wydobycie z wnętrza wszystkiego co najlepsze, a także stanowić będą świetną bazę pod zabawę z designerskimi dodatkami.


drewniany dom

Trendy odpowiadają na potrzeby ludzi, więc wszystko, co występuje obecnie w modzie stanowi o swoistym zapotrzebowaniu na kontakt człowieka z naturą.


Beż


Beż to jeden z najczęściej występujących kolorów we wnętrzach, razem z odcieniami szarości. Tak często występuje w naszych domach, ponieważ stanowi idealną bazę i można go z łatwością łączyć z innymi barwami. Przy takim kolorze ścian można także zaszaleć z wyraźnymi odcieniami przy wyborze dodatków do wnętrza. W roku 2023 nadal króluje ten wdzięczny kolor i z pewnością będzie on się wpisywać w trend bliskości z naturą oraz spokojnych barw.


beżowy pokój

Kamelowy


Kolor, który dotychczas nie był tak popularny jak beżowy czy zielony to z pewnością kolor kamelowy. Choć dla niektórych może on brzmieć zagadkowo, wystarczy pomyśleć sobie o puszystym futrze zwierzaka. Dzięki ciepłemu odcieniowi taka farba idealnie sprawdzi się do pomieszczeń, w których chcemy uzyskać efekt przytulności, czyli sypialni czy salonu. Ze względu na to, że kolor ten należy do nieco ciemniejszych, w małych pomieszczeniach można wykorzystać go jako intensywny akcent występujący na jednej ścianie.


Zgaszona zieleń


Kolor zielony już w poprzednim sezonie należał do jednych z bardziej wpisujących się w trendy. Tak będzie i w roku 2023 - tym razem jednak odchodzić będziemy od jego intensywnej czy ciemnej odsłony, najczęściej występować będzie w odcieniach przygaszonych - nawiązując do kolorów lasu i przyrody. We wnętrzu o takim kolorze, z łatwością będzie można wypocząć i oddać się ulubionym czynnościom. Kolor będzie dobrze komponował się jako barwa dominująca w pomieszczeniu, ale także jako akcent kolorystyczny występujący na jednej czy dwóch ścianach.


łazienka

Oczywiście, to od nas zależy czy chcemy podążać za występującymi trendami, czy zdecydujemy się na inne rozwiązania. Bo w końcu to my będziemy najwięcej przebywać w danych pomieszczeniach i to nasze subiektywne odczucie jest najważniejsze. Zawsze, jednak jeśli zdecydujemy się na zmiany kolorów na ścianach warto by niezależnie od koloru, malowanie było precyzyjne, by efekt mógł nas zachwycać każdego dnia. Dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z usług fachowca, w takim przypadku możesz skorzystać z platformy posiadającej baze specjalistów oferujących usługi malarskie w Twoim mieście. Do tego cenę malowania możesz poznać dzięki kalkulatorowi online.


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page