top of page

Najnowsze trendy w malowaniu wnętrz - Inspiracje do odświeżenia twojego domu!

Malowanie wnętrz jest jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów na odświeżenie swojego domu. Nowe trendy w dziedzinie malowania mogą nadać twoim pomieszczeniom nowoczesny, stylowy wygląd, który odzwierciedli twoją osobowość i gust. W tym blogu przedstawiamy najnowsze trendy w malowaniu wnętrz, które cieszą się dużą popularnością w 2023 roku.


1. Kolory ziemi i natury: W tym roku cieszą się popularnością kolory inspirowane naturą, takie jak ziemia, piasek, i odcienie zieleni. Stonowane i naturalne kolory wprowadzają do wnętrza spokój i harmonię, tworząc przytulne i relaksujące otoczenie.


obraz w kolorach ziemi

2. Kolor roku: Co roku eksperci ds. kolorów wybierają "kolor roku", który stanowi główną inspirację dla projektantów wnętrz. Wybór ten często ma wpływ na trendy w malowaniu. Upewnij się, że jesteś na bieżąco z kolorem roku, aby dodać modny akcent do swojego mieszkania.


3. Monochromatyczne zestawy: Styl monochromatyczny to obecnie hit. Malowanie ścian, sufitów i elementów wyposażenia w różnych odcieniach tego samego koloru dodaje elegancji i spójności przestrzeni.


wzorzysta ściana

4. Kontrastowe akcenty: Jeśli preferujesz bardziej odważne podejście, zdecyduj się na kontrastowe akcenty. Ciemniejsze kolory na jednej ze ściany lub na wybranych elementach mogą wyróżnić pomieszczenie i dodać mu charakteru.


5. Sztuka ściany: Malowanie ściany jako dzieło sztuki stało się coraz bardziej popularne. Wiele osób decyduje się na abstrakcyjne wzory, geometryczne kształty, czy nawet malowidła ścienne, aby nadać pomieszczeniu unikalny i artystyczny wygląd.


6. Efekt marmuru i tekstury: Oryginalne efekty tekstur, takie jak marmur, beton czy drewno, są teraz dostępne w formie farb i tapet. Pozwalają one na uzyskanie interesujących i luksusowych efektów na ścianach.


7. Malowanie sufitów: Tradycyjnie sufity były malowane na biało, ale teraz coraz więcej osób eksperymentuje z kolorowymi sufitami. Stylowe kolory na suficie mogą dodać pomieszczeniu niespotykanego dotąd charakteru.


8. Farby ekologiczne: Świadomość ekologiczna wzrasta, dlatego wiele osób wybiera farby przyjazne dla środowiska, wolne od szkodliwych chemikaliów. Wybierając ekologiczne farby, dbasz o swoje zdrowie i przyczyniasz się do ochrony środowiska.


9. Wzory i tapety: Wzory są z powrotem w modzie! Od śmiałych geometrycznych kształtów po delikatne florystyczne motywy - tapety i malowanie z wzorami są na topie.


tapeta w liście

10. Farby reaktywne na światło UV: To innowacyjne rozwiązanie umożliwiające uzyskanie efektu świecącego w ciemności. Wybierz farby reaktywne na światło UV, aby dodać swoim wnętrzom ciekawy i zabawny akcent, szczególnie w dziecięcych pokojach.


Mamy nadzieję, że te najnowsze trendy w malowaniu wnętrz dostarczyły ci inspiracji do odświeżenia swojego domu. Pamiętaj, że malowanie jest świetnym sposobem na wyrażenie swojej kreatywności, więc śmiało eksperymentuj i twórz wnętrza, które będą odzwierciedlać twoją wyjątkową osobowość i styl. A jeśli chcesz, by Twoje malowanie było wykonane przez najlepszych fachowców, koniecznie sprawdź nasze ceny w kalkulatorze online i zmień swoje wnętrza.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentarer


bottom of page