top of page

Niech żyje magenta: kolor roku 2023

Jak już wiemy, co roku Instytut Pantone® wyznacza kolor do barwienia. Kolor ten powinien być nie tylko odzwierciedleniem rzeczywistości, ale także przewidywaniem globalnego klimatu emocjonalnego w nadchodzącym roku. Kolor wybrany przez organizację od 23 lat wpływa na rozwój produktów i decyzje zakupowe w różnych branżach, w tym w modzie, przemyśle wnętrz i projektowaniu graficznym.


Tak jak w 2022 r. kolor Very Peri zachęcał do spokojnego i kreatywnego ponownego odkrycia indywidualności, tak w 2023 r. Viva Magenta wzywa nas do odważnej i inkluzywnej rewolucji dla całego świata. Rewolucja, która pozwala nam ponownie połączyć się z „prawdziwym światem” i oderwać się od ekranów.


color roku 2023 - Magenta

Kolor został wybrany po wyczerpującym i długim procesie, podczas którego dziesiątki ekspertów zajmujących się kolorami analizuje różne trendy i wydarzenia na świecie, aby wybrać kolor, który dokładnie odzwierciedla te wydarzenia. Trendy, którymi często się inspirują, pochodzą ze świata mody, sztuki, designu, kina, a także nowych stylów życia i popularnych kierunków podróży. Aby znaleźć idealny odcień, ci eksperci od kolorów czerpią inspirację z nowych technologii, materiałów, tekstur, sieci społecznościowych, a nawet wydarzeń sportowych, takich jak Mistrzostwa Świata.


Według Pantone® (najważniejszej organizacji kolorystycznej na świecie), Viva Magenta ma swoje korzenie w naturalnych odcieniach czerwieni, a konkretnie w kolorze wełnowca, jednego z najcenniejszych naturalnych barwników. Kolor ma na celu pobudzenie naszego ducha poprzez przywołanie sił natury, które pomagają nam wzmocnić nasze wnętrze. W świecie zdominowanym przez technologię Pantone® wykrył powszechną potrzebę połączenia ze światem zewnętrznym i wyraził ją poprzez ten wyjątkowy i wyjątkowy odcień. Viva Magenta ma być nowym znakiem siły i życia. Będąc odważnym i zdecydowanym kolorem, kolor ten promuje swoją żywiołowością radosne i optymistyczne celebrowanie obecnej nowej narracji społecznej. Rok 2023 to rok wzmocnienia, radości, eksperymentowania, wyrażania siebie.


kolor magenta

Jednym ze sposobów na włączenie tego wyjątkowego koloru do naszego życia jest aranżacja wnętrz. Dekorowanie naszego domu kolorami, które nas reprezentują, to sposób na przekształcenie przestrzeni w dom. Viva Magenta niesie ze sobą przesłanie siły i wzmocnienia, o którym od czasu do czasu warto pamiętać. Dlatego włączenie go do naszego codziennego życia może zmienić nasze działania, a tym samym poprawić nasze życie i zrobić postęp na ścieżce stawania się osobą, którą chcemy się stać.


Ponieważ Viva Magenta jest tak żywym kolorem, ryzykujemy, że stanie się zbyt dominujący w naszym domu i zamiast być małym akcentem, jakim chcemy, może stać się źródłem bólu głowy. W firmie Adam zalecamy włączenie go w małych dawkach. Pomalowanie pojedynczej ściany na ten kolor doda optymistycznego akcentu każdemu pomieszczeniu, nie będąc przy tym męczącym. Dla bardziej odważnego wyglądu możemy również pomalować sufity w kolorze Viva Magenta i pozostawić resztę pomieszczenia na biało. Innym sposobem na włączenie go jest malowanie drzwi lub ram okiennych. To nieoczekiwany i zabawny sposób na wprowadzenie odrobiny koloru do naszych domów bez ingerencji.


wazon z kwiatem

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy chcemy wprowadzić Viva Magenta na stałe do naszego domu, możemy również spróbować wprowadzić kwiaty o tej barwie do różnych pomieszczeń w domu i zobaczyć, jak będziemy się czuć przy tym kolorze. Jeśli po spędzeniu kilku dni w otoczeniu Viva Magenta stwierdzimy, że jest to nasz wybrany kolor, najłatwiejszym sposobem na wprowadzenie go do naszego codziennego życia jest złożenie zamówienia w naszym internetowym kalkulatorze i pozostawienie firmie malarzadam.pl całej reszty.

0 komentarzy

Comentarios


bottom of page