top of page

Śródziemnomorski styl projektowania wnętrz: przewodnik po tworzeniu ciepłej i przyjaznej przestrzeni

Śródziemnomorski styl wystroju wnętrz inspirowany jest pięknymi nadmorskimi regionami Hiszpanii, Włoch, Grecji i Francji. Ten styl charakteryzuje się ciepłymi, ziemistymi kolorami, naturalnymi fakturami i mieszanką uroku starego świata i nowoczesnego komfortu. Istotą stylu śródziemnomorskiego jest stworzenie wygodnej, przytulnej i spokojnej atmosfery, która ucieleśnia esencję śródziemnomorskiego stylu życia.


styl śródziemnomorski


Ciepło, czyli jak?


Ciepłe, ziemiste odcienie znajdują się w centrum palety kolorów śródziemnomorskiego wystroju wnętrz. Pomyśl o głębokich błękitach, bogatej terakocie, słonecznych żółciach i oliwkowych zieleniach. Kolory te przywołują atmosferę słonecznych, śródziemnomorskich dni i wprowadzają do domu ciepło otwartej przestrzeni.


Pod względem faktury najważniejsze są naturalne materiały, takie jak kamień, drewno i ceramika. Podłoga jest często wyłożona kafelkami lub wykonana z kamienia lub terakoty. Zgodnie z śródziemnomorską atmosferą - warto wybrać meble wykonane z wikliny lub rustykalnego drewna. Elementy dekoracyjne, takie jak rzeźbione kamienne rzeźby, mozaiki i skomplikowane kafelki, są również powszechne w śródziemnomorskim wystroju domu.

Przestrzeń


Domy w stylu śródziemnomorskim często mają otwarty plan, a przestrzenie idealnie do siebie pasują. Duże okna i drzwi wpuszczają dużo naturalnego światła, a tarasy i balkony są często włączane do projektu, tworząc przestrzenie mieszkalne wewnątrz i na zewnątrz.


styl śródziemnomorski, taras


Mniej znaczy więcej


Najważniejszą rzeczą podczas dekorowania domu jest utrzymanie go w prostocie i porządku. Miękkie, wygodne meble, takie jak pluszowe sofy i krzesła, są koniecznością, a mieszanka wzorzystych poduszek, tkanych dywanów i teksturowanych zasłon dodaje przestrzeni głębi i wyjątkowego charakteru.


Blisko natury


Włączenie naturalnych elementów, takich jak rośliny i kwiaty, jest również ważną częścią śródziemnomorskiego wystroju wnętrz. Rośliny i kwiaty, takie jak lawenda, rozmaryn i drzewa cytrynowe, wprowadzają do Twojego domu mały kawałek śródziemnomorskiego krajobrazu.


Istotą śródziemnomorskiego wystroju wnętrz jest stworzenie ciepłej i zachęcającej przestrzeni, która jest jak spokojna ucieczka od świata zewnętrznego. Dzięki naturalnym materiałom, ziemistym kolorom i swobodnej atmosferze ten styl jest idealny dla każdego, kto chce stworzyć wygodny, stylowy i przytulny dom.naturalne meble z drewna

Podsumowując, śródziemnomorski to piękny, ponadczasowy i uniwersalny styl, który można dopasować do każdego domu. Jeśli chcesz dodać odrobinę śródziemnomorskiego stylu do swojego istniejącego wystroju, może warto rozpocząć od wybraniu ciepłych barw na ściany - tutaj warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy doradzą, ale także wykonają wysokiej jakości malowanie. Cenę takiej usługi możesz sprawdzić w kalkulatorze online, za pomocą kilku kliknięć.

0 komentarzy

Comments


bottom of page