top of page

Styl boho: jak uzyskać idealne wnętrze w stylu boho-chic

Styl boho, znany również jako boho-chic, polega na przyjęciu indywidualności i porzuceniu tradycyjnych zasad projektowania wnętrz. Ten wyjątkowy i eklektyczny styl inspirowany jest mieszanką elementów kulturowych, artystycznych i naturalnych, co czyni go idealnym wyborem do salonu, który pomoże Ci odzwierciedlić Twoją osobowość. Tłem dla wszystkich dodatków znajdujących się w Twoim wnętrzu mogą być pięknie pomalowane, jasne ściany.


fotel w stylu boho


Łącz wzory


Jedną z cech charakterystycznych stylu boho jest stosowanie różnego rodzaju wzorów, więc nie bój się łączyć ze sobą różne kształty i faktury. Korzystaj z wzorów kwiatowych, kaszmirowych, plemiennych i batikowych. Możesz wybierać spośród wielu motywów, które reprezentują Twój osobisty styl i stworzą ciekawą całość.


Używaj naturalnych materiałów


Naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień idealnie nadają się do stworzenia pomieszczeń w stylu boho. Wybierz przedmioty, takie jak ratanowe meble, dywaniki i wiklinowe kosze, aby nadać przestrzeni teksturę i ciepło.


Dodaj elementy kulturowe.


Na styl bohemy duży wpływ mają różne kultury z całego świata, nie bój się czerpać inspiracji z różnych kultur i łączyć te aspekty. Rozważ dodanie takich elementów, jak marokańska pufa, indyjskie gobeliny lub tureckie poduszki kilim, aby nadać pomieszczeniu tradycyjny, ale ponadczasowy charakter z różnych zakątków świata. Dywany o różnych rozmiarach, kształtach i materiałach podkreślą ogólne odbiór wnętrza.


taras w stylu boho


Udekoruj wnętrze roślinami.


Rośliny i kwiaty w pomieszczeniach są ważną częścią artystycznego wystroju, wnoszą życie i energię do salonu, są idealne do stworzenia świeżej i tropikalnej atmosfery w pokoju. Więcej szczegółów poznasz w artykule na temat roślin w Twoim wnętrzu.


Eksperymentuj z oświetleniem.


Jeśli chcesz dopełnić artystyczny wystrój salonu, poeksperymentuj z różnymi typami oświetlenia, takimi jak latarnie, świece lub łańcuchy świetlne. Dzięki nim stworzysz ciepłą i przytulną atmosferę, idealną do wypoczynku i rozrywki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w temacie oświetlenia, sprawdź kolejny artykuł na ten temat.


salon w stylu boho

Podsumowując, pomieszczenia w stylu boho opierają się na indywidualności i eksperymentowaniu z różnymi stylami i wzorami. Nie bój się mieszać tekstury i zawsze koncentruj się na stworzeniu ciepłej i przyjaznej przestrzeni, która reprezentuje Twoją wyjątkową osobowość. Jeśli zdecydujesz się także na większe zmiany, warto skorzystać z najlepszych malarzy w Twoim mieście.


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page