top of page

Wnętrza loftowe - surowy styl z industrialnym charakterem

Loft to styl, który wywodzi się z charakterystycznego stylu aranżacji przemysłowych hal i magazynów, które po przemianie stają się nowoczesnymi apartamentami. Charakteryzuje się surowością, brakiem podziału na pomieszczenia oraz zazwyczaj dużymi oknami i wysokimi sufitami. W takim wnętrzu wiele elementów, które wcześniej były ukryte, staje się elementem dekoracyjnym i podkreśla industrialny charakter. W dalszej części artykułu przedstawimy, co powinno znaleźć się w loftowych wnętrzach. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego surowego stylu sprawdź także inne artykuły.


loftowe wnętrze

Surowe materiały


Wnętrza loftowe powinny charakteryzować się surowością i industrialnym charakterem. Idealnie nadają się do tego surowe materiały takie jak beton, cegła, metal, drewno i szkło. Wszystkie elementy powinny być narażone na działanie czasu, nie powinny być zbyt zadbane. Ważne, aby ich naturalna struktura i kolorystyka stanowiły ważny element wnętrza.

Meble w loftowych wnętrzach zwykle wykonane są z surowych materiałów, takich jak metal, beton lub drewno. Mogą być one również łączone z elementami metalowymi, takimi jak rury lub elementy przemysłowe. Ciekawą opcją są stoliki z betonowych bloków lub z drewna z recyklingu.


Krzesło z tworzywa - moduro


Światło


Oświetlenie w loftowych wnętrzach ma bardzo ważną rolę. Duże okna oraz surowe materiały sprawiają, że naturalne światło jest niezwykle istotne w takim wnętrzu. Ważne, aby nie przesłaniać okien ciężkimi zasłonami czy roletami, a jedynie zastosować delikatne, transparentne materiały, które nie przysłonią naturalnego światła. Wnętrza loftowe często wykorzystują również sztuczne oświetlenie, które ma na celu podkreślenie charakteru przemysłowego. Idealnym rozwiązaniem są surowe lampy wiszące z metalu, betonu czy drewna, które harmonijnie wpisują się w styl loftowy. Ważne, aby oświetlenie było dostatecznie mocne, ale jednocześnie nieprzytłaczające. Dzięki temu uda się uzyskać odpowiedni nastrój w przestrzeni oraz podkreślić charakter wnętrza. Ciekawą ofertę wyboru idealnych dodatków do Twojego wnętrza posiada strona moduro.eu, gdzie oprócz lamp, znajdziesz także znacznie więcej inspiracji.

lampa w stylu loft

Sztuka i dodatki


W loftowych wnętrzach ważną rolę pełnią także dodatki, które są w stanie urozmaicić każdą przestrzeń - idealnie do tego nadają się obrazy, które powinny nawiązywać do przemysłowego charakteru pomieszczenia. Szczególnie nadadzą się obrazy przedstawiające maszyny, urządzenia lub elementy architektoniczne, takie jak mosty czy dźwigi. Można również postawić na obrazy w stonowanej kolorystyce, które będą stanowić kontrast dla surowych elementów wnętrza.

Dywany w loftowym stylu powinny być przede wszystkim proste i surowe. Idealnie pasują tutaj dywany z juty, wełny lub bawełny. Ważne, aby ich kolorystyka była stonowana i pasowała do ogólnej koncepcji wnętrza. Ciekawym dodatkiem są dywany z kawałków skóry lub materiałów przemysłowych, które dodają pomieszczeniu charakteru.


dodatki w stylu loftowym

Kolory


Wnętrza loftowe charakteryzują się zazwyczaj stonowaną kolorystyką ścian, co ma na celu podkreślenie surowości i industrialnego charakteru wnętrza. Idealnie pasują do niego kolory takie jak biel, szarości, beże oraz ciemniejsze odcienie brązu. Warto jednak pamiętać, że ściany w takim wnętrzu stanowią jednocześnie tło dla surowych i industrialnych elementów, dlatego dobór koloru ścian powinien być dokładnie przemyślany. Ważne, aby kolorystyka ścian nie przytłaczała pozostałych elementów wnętrza, lecz stanowiła harmonijne dopełnienie całości. Jeśli zdecydujesz się na zmiany kolorów w Twoich wnętrzach, zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnych malarzy - do tego cenę ich pracy możesz sprawdzić w kalkulatorze online.


wnętrze loftowe

Podsumowując, loftowe wnętrza to styl inspirowany aranżacją przemysłowych hal i magazynów. Charakteryzują się surowymi materiałami, dużymi oknami, brakiem podziału na pomieszczenia oraz niewykończonymi elementami konstrukcyjnymi. W takim wnętrzu ważne są pasujące dywany, stoliki, meble oraz obrazy, które powinny być proste, surowe i nawiązywać do charakteru przemysłowego. Loftowe wnętrza są idealne dla osób, które cenią sobie minimalistyczny styl, industrialny charakter oraz przestronność.

0 komentarzy

Σχόλια


bottom of page