top of page

Zalety malowania mieszkania zimą

Zastanawiasz się nad malowaniem w zimie, ale słyszysz, że to mało praktyczne i lepiej poczekać na lato? Tak było kiedyś, bo farby były kiepskiej jakości, a wdychanie oparów z świeżo pomalowanych ścian było wręcz niebezpieczne. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy pełno jest farb bez toksycznej chemii, te niedogodności znacznie straciły na znaczeniu. W tym artykule wyjaśnijmy, dlaczego to tylko mit i przyjrzyjmy się największym korzyściom z malowania zimą.


Nowa jakość kolorów


Z początku farby zawierały wiele szkodliwych substancji chemicznych, które miały silny zapach i były szczególnie niebezpieczne dla osób przebywających w pomieszczeniach świeżo malowanych. Dziś jednak farby mają dużo wyższej jakości składniki. Podobnie jak bardzo popularny Primalex plus czy Beckers charakteryzują się doskonałym kryciem i wysoką odpornością na ścieranie powłok malarskich.


wałek malarski

Temperatura ściany


Choć prawdą jest, że farba lepiej schnie, gdy jest ciepło, to równie (jeśli nie bardziej) ważna jest temperatura samych ścian. W zimie ogrzewamy je znacznie bardziej niż w lecie, kiedy wystarczy otworzyć okna żeby je nagrzać. Ściany są znacznie bardziej nagrzane, a farba schnie szybciej. Proces schnięcia trwa zaledwie kilka dni i to bez konieczności otwierania okna. Co więcej, niektórzy producenci farb zgodnie twierdzą, że proces ten przedłuża również żywotność farby!


minimalistyczny wystrój

Suche powietrze


Tutaj przewaga malowania w trakcie zimy nad latem jest również znacząca. Zimą powietrze ma tendencję do bycia bardziej suchym, co również przyspiesza proces schnięcia po malowaniu. I dotyczy także usuwania pleśni, brudu i tłuszczu. Lepiej jest wykonywać te zadania zimą, aby zmniejszyć potencjalną szansę na powrót niż w wilgotnym letnim powietrzu. Tak więc, podczas gdy możesz otworzyć okna w lecie, farba będzie potrzebować kilku dni dłużej, aby wyschnąć i będziesz musiał trzymać swoje meble owinięte plastikiem przez znacznie dłużej. I, jak wyjaśniliśmy powyżej, z dzisiejszymi farbami wysokiej jakości, nie trzeba nawet otwierać okien, oszczędzając niepotrzebne warstwy kurzu w domu.


jesienne liście

Niższa cena - szybsza reakcja


Na koniec należy również wspomnieć o zaletach związanych z wyceną prac w okresie zimowym. Mimo, że malowanie się latem to mit, wiele osób nadal w to wierzy. Malarze są z tego względu dużo bardziej zajęci w lecie, a to powoduje wzrost cen, o ile w ogóle uda się znaleźć jakiegoś malarza. Teraz masz niepowtarzalną okazję, aby skorzystać z tej informacji i zamówić malarz w zimę, kiedy ceny są zwykle niższe. Sprawdźcie sami na naszym kalkulatorze. Chętnie przyjrzymy się Twojemu zgłoszeniu i doradzimy Ci wszystko, czego potrzebujesz. Jednocześnie jesteśmy w stanie zorganizować malarza na następny dzień, a dzięki naszej dyspozycyjności, dobierzemy go dokładnie do Twoich potrzeb!


czas to pieniądz

Powodów jest oczywiście znacznie więcej, ale pewnie już rozumiesz, że fakty mówią same za siebie i nie ma co czekać do gorących letnich dni. Właśnie dlatego możesz wejść na stronę internetową ekspertów z malarzadam.pl, która jest obecnie najnowocześniejszym sposobem pozyskiwania malarzy w Polsce i za pomocą kilku kliknięć możesz zamówić malarza i zapewnić sobie nowy, piękny wygląd domu.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page