top of page

Jakich kolorów użyć w kuchni?

Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy wyborze kolorów do Twojej kuchni jest to, co najbardziej podoba się Tobie i innym domownikom. Jakie kolory będą pasować do Ciebie i do nich? Nie ma na to jednej prawidłowej odpowiedzi, ale wspólnie przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć przestrzeń, którą wszyscy pokochacie. A jeśli zdecydujesz się skorzystać z fachowej pomocy specjalistów, koniecznie sprawdź cenę malowania w kalkulatorze online


zabudowa kuchenna

Gdzie szukać inspiracji do nowej kuchni?


Praca nad Twoją przyszłą kuchnią zaczyna się od jej zaprojektowania. To właśnie tutaj możesz przelać na papier inspiracje dotyczące Twojej nowej kuchni, na jakie wpadniesz podczas odwiedzin u znajomych, w Internecie, w specjalistycznych studiach kuchennych i oczywiście w swojej głowie. Od najmłodszych lat wszyscy mamy wyobrażenie o tym, jak chcielibyśmy, aby wyglądało nasze wnętrze.


Podczas projektowania kuchni warto skorzystać z przydatnych narzędzi internetowych, które nie tylko pomogą Ci zwizualizować wygląd Twojej przyszłej kuchni, ale także dopracować go do perfekcji. Niektóre z tych programów umożliwiają nawet stworzenie trójwymiarowego projektu Twojej nowej kuchni.


Najpopularniejszy kolor kuchni w Polsce to…


Kuchnia jest często uważana za serce domu. Jest to pomieszczenie, w którym rodzina gromadzi się, aby wspólnie gotować i spożywać posiłki. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor do wnętrza kuchni. Jaki kolor przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o typowej polskiej kuchni? Jeśli jest to pomarańczowy lub morelowy kolor w połączeniu z drewnianymi szafkami i urządzeniami ze stali nierdzewnej w otwartej przestrzeni połączonej z salonem, to znaczy, że wyobrażasz sobie kuchnię taką jak większość Polaków. Pomarańczowa kuchnia jest w naszym kraju po prostu wszechobecna.


Jakich kolorów użyć w kuchni?


Do najbardziej typowych kolorów ścian w kuchni należą czerwony i żółty lub zielony, a także pomarańczowy. Wszystkie te kolory pobudzają apetyt i mają działanie pobudzające. Tego właśnie potrzebujemy w kuchni. W przypadku mniejszych kuchni lub kuchni o nowoczesnym wystroju można wybrać czystą biel. Oświetli to całą przestrzeń i optycznie ją powiększy.


żółte ściany w kuchni

Nowoczesne kuchnie wyglądają dobrze nawet w chłodnych barwach


Aranżacja kuchni w stylu nowoczesnym pozwala na znacznie więcej. Oczywiście zawsze należy brać pod uwagę ilość dostępnego miejsca w kuchni. Mniejsze kuchnie wymagają jaśniejszych kolorów. Z kolei w większych można zaszaleć. Wybierając kolor do swojej kuchni, pamiętaj, że będziesz go widywać każdego dnia.


Jeśli Twoja kuchnia jest duża i połączona z częścią dzienną, spróbuj tak dobrać kolorystykę tych dwóch pomieszczeń, aby były do siebie dopasowane. W większej kuchni można zastosować takie kolory jak niebieski, zielony lub bardzo modny fioletowy. Aby jednak uzyskać doskonały wygląd kuchni, należy stosować je w jasnych, pastelowych odcieniach i w połączeniu z ciepłymi kolorami.


Meble i urządzenia kuchenne mogą być kolorowe


Nie chodzi jednak tylko o malowanie ścian w kuchni. Ważną rolę odgrywa również kolorystyka pozostałych przedmiotów znajdujących się w kuchni. Zastanów się, w jaki sposób urządzenia, szafki i inne elementy wyposażenia pasują do ogólnej koncepcji kuchni. Dany kolor może wyglądać zupełnie inaczej z meblami w nowoczesnym stylu niż z urządzeniami kuchennymi w stylu retro. Starannie dobierz meble i dodatki do swojego wnętrza tak by tworzyły spójną całość.


Zielone światło dla kolorowych sprzętów


Nudzi Cię już biel i klasyczna stal nierdzewna w kuchni? Czy chciałbyś spróbować czegoś innego? Wymień swoją białą lodówkę na czerwoną lub nawet różową. Turkusowa kuchenka mikrofalowa może również rozjaśnić nudną przestrzeń. Czerwony jest natomiast jednym z najpopularniejszych kolorów urządzeń kuchennych.

Z pewnością natkniesz się na czerwony czajnik, żelazko, czy pralkę pod zabudowę kuchenną. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Jeśli jednak nie czujesz się zbyt pewnie w wyborze kolorów, zdecyduj się na jeden designerski dodatek, a pozostałe sprzęty kup w klasycznych kolorach. Przekonasz się, że nawet ten pojedynczy element wzbogaci wystrój Twojej kuchni tak bardzo, że przyjaciele i znajomi będą chwalić Twój gust.


kolorowa lodówka

Nowoczesne odcienie mebli kuchennych


Jasne meble kuchenne pasują do każdej kuchni. Można zdecydować się na drewniane dekory w połączeniu z białym laminatem lub modnymi pastelowymi odcieniami. Nie bój się mebli kuchennych w kolorze miętowym, jasno niebieskim, czerwonym lub różowym.


Jednak drewniane elementy dekoracyjne powinny znaleźć się w każdej kuchni. Można je łatwo połączyć z dowolnym kolorem wnętrza kuchni, a także stworzyć przytulną przestrzeń, w której chętnie będzie się gromadzić cała rodzina. Jednak, podobnie jak w przypadku kolorów ścian, zasadą jest uzupełnianie ciemnych elementów ciepłymi odcieniami. Na przykład szafki kuchenne w odcieniach niebieskiego lub zielonego uzupełnij dekoracjami kuchennymi w złotym kolorze. Sprawią one, że wnętrze kuchni będzie wyglądało luksusowo.


Oryginalne dodatki do kuchni


Dekoracje kuchenne to nie tylko ozdobne kubki i pudełka, które pamiętamy z czasów naszych babć. Nie bój się używać ściennych naklejek lub designerskich zdjęć w drewnianych ramach, które uzupełnią wnętrze Twojej kuchni.


Jeśli masz kuchnię połączoną z salonem, nie bój się zastosować ozdób o podobnym stylu w obu pomieszczeniach. Cała przestrzeń będzie doskonale połączona. Można również samodzielnie stworzyć dekoracje do kuchni.


Zamocuj drewnianą ramkę wokół uchwytu na przybory kuchenne, a uzyskasz oryginalny obraz, którego nie znajdziesz w żadnej innej kuchni. Elementem dekoracyjnym może być również sam sprzęt kuchenny. Na przykład lodówka w stylu retro wbudowana w czysto nowoczesne wnętrze kuchni może wyglądać naprawdę interesująco.


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page