top of page
  • Zdjęcie autoraAdam

Platforma dla malarzy pozyskuje 1 mln euro. W firmę zainwestował założyciel Bolta i Presto Ventures

Znalezienie wykwalifikowanego malarza, który dodatkowo wykona pracę w dobrej cenie, było do niedawna niezwykle ciężkim wyzwaniem. Czeski start-up Adam znalazł rozwiązanie na długi czasu oczekiwania i nieprzejrzyste cenniki fachowców - zespół Adama potrafi umówić certyfikowanego malarza, który już na następny dzień pojawi się gotowy do pracy u klienta. Platforma, dzięki osiągniętym wynikom pozyskała łącznie 1 milion euro od Presto Ventures i założyciela Bolta Markusa Villiga.


założyciele malarzadam.pl

Założyciele firmy Adam - Roman Sysel i Jakub Dvorak - poznali się sześć lat temu w małej estońskiej firmie Bolt. Pomogli oni początkowo nieznanemu startupowi znacznie rozwinąć się w jedną z najlepiej prosperujących firm technologicznych w Europie. Następnie opuścili stanowiska kierownicze, aby założyć własny startup - platformę Adam, łączącą klientów ze sprawdzonymi malarzami wnętrz.


"Tradycyjne rzemiosło wyraźnie wymaga modernizacji. Do tej pory nikt nie rozwiązał jednocześnie wszystkich trzech krytycznych czynników - jakości, dostępności i ceny. Zaczynamy od sektora budowlanego, a dokładniej malarzy, a z czasem chcemy sukcesywnie poszerzać naszą ofertę o kolejne branże. Nasza wizja jest taka, że pewnego dnia za pośrednictwem platformy Adam będzie można zbudować cały dom” - komentuje Roman Sysel, współzałożyciel startupu Adam.


Startup zachwycił inwestorów swoim wynikami, ambitnymi planami i produktem. Platforma zastępuje skomplikowane złożone cenniki prostym, przejrzystym kalkulatorem online, który natychmiast pokazuje klientowi szacunkowy koszt malowania i możliwość zamówienia usług malarskich jednym kliknięciem. Adam następnie łączy klienta z malarzem, który jest dostępny w wybranym terminie i lokalizacji. Malowanie może być wykonane już następnego dnia. Dla dobrych fachowców praca z Adamem przynosi jeszcze więcej zleceń, a co się z tym wiąże, także większe miesięczne zarobki.


Od momentu uruchomienia, platforma Adam wykonała tysiące zleceń na malowanie mieszkań, domów, biur i innych przestrzeni, takich jak szkoły, restauracje czy części wspólne apartamentowców. Roczne obroty firmy wzrosły w tym roku prawie pięciokrotnie, a firma osiągnęła dodatnią marżę brutto.


Teraz w startup Adam, inwestuje Presto Ventures wraz z założycielem Bolta Markusem Villigiem. To właśnie z Markusem para założycieli start up'u blisko współpracowała w firmie Bolt, kiedy to byli częścią wielkiego projektu, który stał się europejskim jednorożcem.


"Ogromne doświadczenie Markusa, który zbudował miliardowy biznes oraz wsparcie i zaplecze zespołu Presto odegrają dla nas ważną rolę. Dlatego z przedstawionych nam ofert wybraliśmy właśnie tych dwóch partnerów. Bardzo cieszymy się na tę współpracę” - mówi Jakub Dvořák, współzałożyciel startupu Adam.


"Adam ma świetny produkt, który rozwiązuje największe problemy klientów i fachowców. Roman i Jakub wynieśli z Bolta doświadczenie, jak szybko i sprawnie skalować biznes za granicą. Chociaż rynek rzemieślniczy jest złożony, stanowi również ogromną szansę na globalizację. Silny model biznesowy i świetna realizacja we wszystkich krajach wyróżniają Adama spośród wszystkich startupów, które dotychczas próbowały swoich sił w tej branży i nie odniosły sukcesu" - komentuje inwestycję partner Presto Ventures, Roman Nováček.


Startup Adam planuje w przyszłości rozszerzyć swoją ofertę o kolejne rzemiosła. "Na pewno nie pozostaniemy tylko przy malowaniu wnętrz, jednak w tym momencie priorytetem jest rozwój międzynarodowy" - komentuje Roman Sysel. Adam wykorzysta inwestycję głównie do wzmocnienia swojej pozycji, zarówno na dotychczasowych rynkach - na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Irlandii, jak i do ekspansji na nowe rynki - obecnie uruchamia działalność w Hiszpanii.


zespół malarzadam.pl

"Podobnie jak branża taksówkarska, rzemiosło nie działa idealnie nigdzie na świecie i jest dużo miejsca na poprawę. Bazując na naszej wcześniejszej wieloletniej współpracy z Romanem i Jakubem, wierzę, że zespół Adama może zbudować i rozwinąć taką usługę, dlatego w nich inwestuję” - dodaje założyciel i prezes Bolta Markus Villig.


0 komentarzy

Comments


bottom of page